Bez Çanta

Dünya genelinde yaygın olarak tercih edilen çanta malzemesi naylondur ve naylonun hammaddesi petroldür. Üretimi naylon malzeme kullanılarak gerçekleştirilen ürünlerin kansere yol açmasının sebebi de budur. Bez çantaların hammaddesiyse naylon çantaların aksine doğayla uyumlu bir hammadde olan pamuktur. Doğa dostu ve sağlıklı olmalarının yanında aynı zamanda oldukça kullanışlı olduklarından da söz edilebilecek bez çantaların piyasada pek çok farklı modeline rastlamak mümkündür.

Neden Bez Çanta?

Çanta üretiminde kalitesi ve özgün bakış açısıyla fark yaratmayı misyon edinen Bag stil müşterilerden gelen talepler doğrultusunda bez çantalara müşterilerin talep ettiği baskı ve logoları uygulayabilmektedir. Bez çantalar pamuktan üretildikleri için doğada tamamen yok olabilirler ve anti bakteriyellerdir. Bez çantaların ömrü özenli bir biçimde üretildikleri takdirde, kullanım şekline bağlı olarak oldukça uzundur.

Dikiş kalitesi yüksek bir bez çanta büyük ağırlıkları hiçbir zorlanma emaresi göstermeden taşıyabilmektedir. Bez çantalar oldukça işlevseldir. Estetik açıdan her türlü tasarım olanağına açık olan bu çanta tipi uzun veya kısa saplı ya da tahta bir sap takılarak da üretilebilmektedir.